Podnikání

Koncové měrky mají široké uplatnění

Ve strojírenských podnicích se používají různé nástroje, jako jsou kalibry a měřidla. S těmito pomocníky je zajištěna přesnost výroby. Ve výrobních halách by vám však neměly chybět ani koncové měrky, které můžete znát také jako Johanssonovy měrky či základní měrky. V následujících řádcích vám prozradíme, k čemu slouží a kde se dají zakoupit.

V nabídce jsou koncové měrky z dvou materiálů, a to ocelové a keramické. Jedná se buď o destičky, případně hranoly, jejichž přesnost je až 0,001 milimetru. Jak zní odborná definice těchto měrek? „Koncové měrky se používají jako hmotný etalon délky v systému metrologické návaznosti měřidel a měřících přístrojů,“ uvádí definici odborná literatura.

Použití v přesném strojírenství

Ve strojírenství jsou k dostání koncové měrky ve čtyřech stupních přesnosti. Záleží na tom, k jakému účelu mají být použity. Setkat se můžete s označením K, 00, AA, což jsou kalibrační. Dále 0 a A neboli etalonové, 1 či B jsou kontrolní a 2 i C jsou dílenské. V neposlední řadě se koncové měrky rozdělují podle délky na krátké (do 100 milimetrů) a dlouhé (od 125 do 1 000 milimetrů).

Většinou se kupují měrky v sadách, ovšem v případě potřeby se dají zakoupit i samostatně. Záleží na vašich požadavcích a potřebách.

Kde koncové měrky koupit?

Stačí se podívat do pestrého portfolia společnosti Michovský – TOOLS s.r.o., která nabízí profesionální kalibry a měřidla. V nabídce narazíte i na koncové měrky z oceli a keramiky. Vybrat si můžete sadu s 31, 87 a 103 díly. Všechny měrky má skladem za příznivé cesty. V případě potřeby vám dodá i kalibrační list z akreditované laboratoře.

Pokud byste chtěli kalibry, tak vám společnost dodá kompletní sortiment kalibrů včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a další. Tak neváhejte a obraťte se na specialistu s letitými zkušenostmi.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.