Podnikání

Jediným bezpečným způsobem likvidace dokumentů je skartace

Pustili jste se do velkého úklidu vaší kanceláře a zjišťujete, že většinu místa zabírají dokumenty, pro které už nemáte dalšího využití? Anebo vás snad čeká třídění rozsáhlejšího archivu a bojíte se, že takový nápor vaše skartovačka nezvládne? Předně je dobře, že nepodceňujete význam bezpečné likvidace citlivých údajů. Fakt, že dokumenty nepotřebujete, neznamená, že údaje v nich obsažené nemůže zneužít další osoba. Druhá věc je, že v případě většího množství tiskopisů s obyčejnou kancelářskou skartovačkou nevystačíte.

O bezpečné likvidaci dokumentů toho bylo napsáno již mnoho, ale přesto ji mnoho lidí podceňuje. Zneužití důvěrných informací přitom může způsobit nemalé problémy firmě i klientům. Nehledě na to, že zodpovědná osoba ztratí na důvěryhodnosti, což může mít fatální následky pro další podnikání.

Neměli byste zapomínat ani na fakt, že se skartace dokumentů týká také informací v digitální podobě. Máte-li na flash discích, CD, DVD a jiných nosičích důvěrná data, rozhodně nestačí jejich pouhé vymazání. Pro zkušeného uživatele není problém obsah obnovit. Na internetu je volně dostupný software umožňující snadnou obnovu souborů – stačí, že disk byl pouze smazán a původní data nenahradily nové soubory.

Nepříjemnému zjištění, že se vaše dokumenty a nosiče digitálních dat octly v nesprávných rukou, předejdete skartací u specializované firmy.

Pokud vás zajímá skartace dokumentů Praha, obraťte se na Ekoskart. Zavedená společnost zajišťuje komplexní služby a postará se bezpečnou likvidaci vašich tištěných dokumentů i digitálních nosičů. Smlouvy, faktury, platební karty, harddisky, ZIP mechaniky nebo jiná média – po skartovacím procesu budou informace na nich obsažené nadobro ztraceny. Velkokapacitní skartovačka dokumenty rozporcuje na kousky o velikosti 6×40-53 mm – takovou velikost NBÚ klasifikuje jako „důvěrné utajení“.

Chcete-li se o skartaci dozvědět více, pokračujte na www.ekoskart.cz.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.