Podnikání

Je výhodnější nákladní automobil koupit, nebo si ho pronajmout? Volba je otázkou priorit

Došli jste k závěru, že se při podnikání neobejdete bez nákladního vozu, ale nemůžete se rozhodnout mezi pořízením vlastního vozového parku a pronájmem? Obě možnost mají svá specifika a vždy je nutné zohlednit konkrétní potřeby. Spoustu drahocenného času vám ušetří odborníci ze společnosti Truck Centre Praha.

Kdy je lepší vlastní nákladní vůz?

Prodej nákladních vozů je jasnou volbou pro každého, kdo využije vozový park po většinu roku a pronájem by se mu zbytečně prodražil. Nabízí se však otázka, zda se orientovat na nové, nebo starší užitkové vozy.

Nový nákladní automobil představuje poměrně velkou investici, ale na druhou stranu se na něj vztahuje delší záruční lhůta. Starší náklaďák vychází až několikanásobně levněji – nevýhodou bývá horší technický stav.

Ideálním kompromisem je pořízení pár let používaného nákladního automobilu, který prodejce důkladně prověřil a garantuje perfektní kondici. Takové vozidlo vydrží v provozu po mnoho dalších let.

Truck Centre Praha se v oboru prodeje nákladních vozidel a techniky pohybuje přes 20 let a nabízí nákladní a užitkové vozy, návěsy a přívěsy od prověřených dodavatelů. Řídí se přísným etickým kodexem a pomáhá zákazníkům i s financováním.

Navzdory rozsáhlé nabídce vozů se může stát, že v ní nenajdete automobil s požadovanou specifikací. V takovém případě se pro vás výkupčí vynasnaží odpovídající model vyhledat a dovézt.

Komu se vyplatí pronájem nákladních vozů?

Pronájem nákladních vozů využívají podnikatelé, kteří automobily potřebují spíše nárazově – obvykle po určitou část roku. Velkými výhodami jsou rychlá administrativa (vyřízení obvykle trvá pár desítek minut) a fakt, že se nájemce nemusí starat o servis, pojištění a další záležitosti, jež s provozováním nákladního vozidla bezpodmínečně souvisí.

Aktuální nabídku vozidel a další informace o službách najdete na truckcentre.cz.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.