Podnikání

Jaké zvolit topidlo s ohledem na náklady?

Mobilní topidlo je skvělý pomocník do garáže, dílny, skladu, výrobní haly i jiných prostorů, které není možné nebo se nevyplatí vytápět jinak. Ale jaký typ topidla zvolit? Problematiku jsme řešili s odborníky z eprofi.cz, kteří nám prozradili základní vlastnosti jednotlivých typů topidel.

Nafta jak nejlevnější zdroj tepla

Kdo chce ušetřit na provozních nákladech, pořizuje si naftové topidlo. Ze všech uvedených typů dokáže vyvinout nejvyšší výkon (i přes 100 kW), a navíc je při provozu tiché a bezpečné. Zájemci mohou vybírat mezi naftovými topidly s přímým a nepřímým spalováním. První variantu lze používat pouze v dobře odvětrávaných prostorách, druhá vyžaduje odvod spalin pomocí komínu. Zároveň je dobré vědět, že kromě nafty můžete topit i lehkými topnými oleji, ze kterých si lze odečíst DPH i spotřební daň.

Plynová topidla pořídíte levně

Plyn sice není tak levný jako nafta, ovšem výhody plynových topidel spočívají v nízké pořizovací ceně. Kromě toho nabízí vyšší výkon než elektrická topidla a oproti naftovým jsou méně náročná na odvětrávání. Plynová topidla tak představují pomyslný střed – hodí se i do větších prostorů, například do hal, dílen nebo skleníků. Nezapomeňte však na nutnost manipulace s propan-butanovou bombou – zdrojem paliva, bez něhož se zařízení neobejde.

Účinná a praktická elektrická topidla

Nejsou nejlevnější a jejich provoz není tak výhodný, jako je tomu v případě plynu a nafty. Přesto je o elektrická mobilní topidla značný zájem, protože jsou velmi účinná a prakticky všechnu přivedenou energii převádí na teplo. Jedná se o čistý způsob vytápění bez produkce spalin, což může být pro některé prostory rozhodujícím požadavkem. Zároveň nabízí vynikající mobilitu – ve srovnání s výše uvedenými typy topidel jsou nejlehčí.

Stále si nevíte rady? Nechte si ohledně výběr mobilního topidla poradit přímo od eprofi.cz. Specializovaný prodejce nabízí také špičkové průmyslové odvlhčovače a další zařízení, která byste mohli využít v pracovním i domácím prostředí.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.