Důležité informace

Jak získat plné odškodnění po dopravní nehodě?

Odškodnění po dopravní nehodě, pracovním úraze nebo jiném neštěstí, která vás v životě potká, je praktická pomoc. Zdraví se samozřejmě zaplatit nedá, ale díky finanční kompenzaci se s následky nehody vypořádáte mnohem snadněji. Pojišťovny ovšem obvykle nevyplácejí celou částku, na kterou máte nárok. Zpravidla jde o mnohem méně peněz.  V článku vám poradíme, co dělat, abyste při řešení odškodnění nepřišli zkrátka.

Kdy máte nárok na odškodnění?

Předpokládáme, že jste opatrní a děláte vše pro své bezpečí i pro bezpečí celé své rodiny. Navzdory všem preventivním opatřením se každý den můžete vy či vaši blízcí stát obětmi dopravní nehody, trestného činu, pracovního úrazu nebo poškození pacienta v důsledku špatné či nedostatečné lékařské péče. Následky bývají dost nepříjemné, často trvalé. Adekvátní odškodnění je v takovém případě velmi důležité, ne-li nezbytné pro zachování životní úrovně.

Penězi si připlatíte za vyšší komfort v nemocnici, péči fyzioterapeutů v soukromé klinice, kvalitní kompenzační pomůcky apod. Odškodnění stejně tak dorovná finanční ztrátu způsobenou pobíráním nemocenské. Nespěchejte po úrazu do práce zbytečně brzo. Odpočívejte, dokud nebudete úplně fit.

Vyhrajte souboj s pojišťovnou

Jak už bylo řečeno, pojišťovny nevyplácejí plnou částku, na kterou máte po dopravní nehodě či jiném neštěstí nárok. Bylo by to pro ně velmi nevýhodné. Tak jako jiné podniky, i pojišťovny chtějí především vydělávat. Proto se snaží vyplácet co nejméně. V případě odškodnění dopravní nehoda v Praze či kdekoliv jinde neuznají vaše právo na finanční kompenzaci, ačkoliv na ni máte evidentně právo.

Co s tím? Řešení odškodnění nehoda v Praze i v jiných městech je poměrně snadné: Spojte se společností První zdravotní poradenská a svěřte svůj problém do rukou zkušených advokátů. Mají s vymáháním odškodného dlouholeté zkušenosti, vyznají se v platných právních předpisech a umí dobře vyjednávat. Zajistí vám právní zastoupení a budou vám během celého procesu nápomocní. Nakonec dostanete od pojišťovny maximum, a o to přece jde.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.