Podnikání

Jak správně vybrat průmyslový vysavač?

Ve výrobních závodech, ale také v prostorách, kde probíhají stavební úpravy a na mnoha dalších místech, jsou doslova k nezaplacení průmyslové vysavače. Kvalitní zařízení si poradí s různými druhy odpadu a některé dokonce zvládnou i kapaliny a oleje. Daný sortiment je však natolik rozsáhlý, že jsme pro vás připravili praktického průvodce. Prozradíme vám, jak vybrat průmyslový vysavač a na co se zaměřit.

Podle čeho se při výběru průmyslového vysavače řídit?

Klíčové vlastnosti, na které byste se měli při výběru průmyslového vysavače zaměřit, jsou specifika vysávaného prostoru, pracovní výkon vysavače a jeho dispozice.

Podle toho, jak máte v plánu využívat průmyslové vysavače, lze segment průmyslových vysavačů rozdělit na suché (použití v suchých prostorách), mokro – suché (mohou vysávat kapaliny) a vysavače pro odsávání chemikálií (toxický odpad).

Obecné výhody průmyslových vysavačů spočívají ve vysokém výkonu (oproti běžným domácím vysavačům) a ve specializaci pro různá odvětví. Zjednodušují proces údržby a zároveň jsou odolné proti různým vlivům. Bývají vybaveny rozličnými typy filtrací pro jednotlivé prachové třídy. Kvalitní vysavače disponují filtrem pro ochranu motoru a výstupním filtrem pro vysávání do prachových pytlů.

Před pořízením průmyslového vysavače bystě měli znát specifika plochy, kterou budete udržovat. Dále pak interval vysávání (budete vysávat každý den, jednou týdně…?) a mimo jiné i akceptovatelné náklady na provoz. Počítejte s tím, že výkonné vysavače mají větší provozní náklady. V praxi je velký průmyslový vysavač vhodný pro častější vysávání velkých ploch.

Nechte si poradit od odborníků

S výběrem vhodného průmyslového vysavače vám ochotně poradí kvalifikovaní pracovníci ze specializovaného e-shopu svarecky-obchod.cz. V nabídce najdete široké spektrum modelů různé cenové kategorie, ale také vhodné mycí stroje a další techniku.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.