Podnikání

Jak si zařídit kancelář? Praktické tipy pro každého

Pustili jste se do podnikání, ale ještě předtím, než se necháte pohltit soukolím byznysu, musíte zařídit kancelář? Ať už jde o větší kancelářské prostory v centru města, nebo homeoffice ve vaší pracovně, význam dobře vybavené kanceláře rozhodně nepodceňujte. Prozradíme vám základní tipy, díky kterým bude vaše každodenní práce mnohem efektivnější!

Prim hraje vhodně zvolený nábytek

Ještě předtím, než se pustíte do nákupu kancelářských potřeb, zaměřte svou pozornost na kancelářský nábytek. Jeho rozmístění volte dle dispozic kanceláře tak, aby v interiéru zbylo dostatek prostoru. Není nic horšího než malá místnost zahlcená spoustou nábytku. Na druhou stranu by na vašem pracovišti neměl chybět pracovní stůl s optimálně velkou pracovní deskou, kvalitní kancelářská židle a skříně či police pro uskladnění nezbytných šanonů a dalších věcí.

Snažte se zvolit praktický a kvalitní nábytek, který budí reprezentativní dojem. Budete-li v kanceláři pravidelně schůzovat s obchodními partnery a přijímat klienty, jistě ocení váš vytříbený vkus.

Potřeby a vybavení, které by v kanceláři neměly chybět

Nebude od věci, když svou kancelář zásobíte potřebami, které budete potřebovat ke své každodenní práci. V praxi jde o xerografický papír, pořadače, obálky, tiskopisy a kancelářskou techniku v podobě skartovačky, řezačky papíru, laminovačky a dalších pomocníků s ohledem na charakter vaší práce. Perfektním pomocníkem mohou být i tabule nebo flipcharty, které upotřebíte zejména při prezentacích.

Hodit se vám může také multifunkční 3D termolis, s jehož pomocí snadno vyrobíte designové hrnky či jiné věci pro soukromé nebo marketingové účely.

Se samolepkami vám zase pomůže zařízení podobné tiskárně, avšak opatřené ostrými noži – plotr (zde najdete návod, jak správně vybrat řezací plotr).

Nezapomeňte na rostliny a dekorace

Práce ve sterilní kanceláři není záživná, a proto je důležité, abyste interiér doplnili o vkusné dekorace (např. tematické obrazy, motivační plakáty – zkrátka cokoliv dle vašeho vkusu) a rostliny, které do prostor vnesou trochu života, a navíc vám dodá potřebnou energii.

Nezapomeňte, že kancelář nepředstavuje pouhé pracoviště – je to místo, na kterém trávíte spoustu času, a proto si jej zařiďte tak, abyste se cítili pohodlně a soustředěně.

 

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.