Podnikání

Jak se vyrábí reklamní placka?

Také tak milujete reklamní placky? Jejich použití je tak široké a přitom jde o poměrně nenápadný předmět, který lze snadno přehlédnout. Tedy pouze v případě, že je jejich grafický design nudný a nevýrazný. To ale můžete změnit. Vytvořte si vlastní grafický návrh placky a nechte si ji vyrobit. Budete ohromeni vy i vaše okolí, které bude obdivovat váš um a kreativitu.

Jak vypadaly první placky?

Původní placky byly potaženy látkou. Teprve po vynálezu celuloidu získaly placky svoji moderní podobu. Využití celuloidu při výrobě placek tento produkt výrazně zlevnilo a protlačilo mezi masy lidí. Slabá fólie z celuloidu může být jednoduše použita k pokrytí papíru s potiskem, aniž by mu cokoliv ubrala z barevného provedení. Právě dokonalá průhlednost a zároveň pevnost celuloidu je příčinou zlevnění výroby placek při současném zvýšení jejich kvality a vypovídající hodnoty. Vyrobit placku si dnes může každý. Moderní výrobci zachovávají prakticky nezměněný původní postup i materiály.

Výroba placek se historicky příliš nezměnila

Jejím základem je kousek plechu, který je mechanickým lisem vytvarován do požadované podoby. Zároveň je k němu přilisován papír a celuloid tak, že vznikne jednotný kompozit, který od sebe nelze oddělit bez použití nástroje. K zadní části placky je následně připevněn lisováním kovový podklad a k němu spínací špendlík. V některých případech je špendlík nalisován přímo na plech. Tato varianta snižuje cenu placky, ale také její odolnost.

Využití placek

Bezprostředně po svém vzniku byly placky používány k propagaci. A to nejenom firemní, ale také k propagaci politiků, oblíbených sportovců anebo herců. Placky jsou také skvělou oslavou a zároveň připomínkou důležité události. Je jedno, zda jde o hromadnou akci anebo jen narozeniny konkrétní osoby. Placka ve všech případech splní svoji roli. Originální vlastnoručně navržená placka může být také skvělým dárkem. Darujte placku jako dárek a zabalte tento dárek kreativně. Vždyť právě nápadité zabalení dělá z dárku výjimečný kousek, s kterým jste si dali práci. Tím obdarovanému sdělujete, že vám na něm záleží a i přestože nedostal finančně nákladný dárek, věnovali jste mu část svého času. A to se často počítá mnohem více.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.