Jak vydělat peníze

Jak se stát módní návrhářkou?

Oblast módy je nejen velkým byznysem, ale rovněž koníčkem, který milují muži i ženy. Sledují poslední trendy, chtějí být cool, oblékají se podle modelů, které světlo světa spatřují na světových módních přehlídkách, jako jsou fashion weeky v Paříži, Londýně, New Yorku a Miláně. Prvotní impuls ale vychází od módních návrhářů. Může jít o lidi světoznámých značek, ale i zcela neznámé kreativní osoby.

Šanci má každý

V tomto je móda nevyzpytatelná. Dává příležitost každému a nikdo nikdy neví, kdy dostane šanci zaujmout a prorazit. Zkusit štěstí a stát se módní návrhářkou je tak výzvou pro každou šikovnou švadlenku. Stačí k tomu mít určitý talent, správný „grajf“ a znalost základních šicích procedur. Šicí stroje jsou základním odrazovým můstkem, který vede ke schopnosti efektivně pracovat s látkou.

O stupeň výš obrábění látek je užití overlocku a coverlocku. Overlock umí látku sešít, začistit (obnitkovat) a oříznout. Overlock na první pohled poznáte podle velkého počtu nití. Standardně mívá čtyři nitě navíjené na velkých špulkách. Díky této úpravě a způsobu šití jsou švy ušité overlockem mnohonásobně pružnější. Užívá se při šití triček, pleteninových svetříků nebo šatů.

Moderní technologie

Ještě o něco víc umí coverlock. Coverlock umí jako jediný typ stroje takzvaný prádlový steh, který bývá označován i jako krycí nebo pokrývací steh. Je to steh používaný pro začištění okraje oděvů. Jsou vhodné pro strečové materiály a pleteniny. K vrcholnému „majstrštyku“ u tvorby oděvů slouží řezací plotry.

Plotr je určen na řezání folií, jak hladkých nažehlovacích a vinylů, tak na řezání flockových, glitrových a reflexních fólií nebo dalších materiálů do hloubky 2 mm. Řezací plotr disponuje vestavěným skenerem a nově možností připojení k PC. Stačí tak jen nascenovat vzor a řezat.

Cesta k vlastní návrhářské kariéře se tak zcela otevírá a nezbývá, než všem, co to zkusí a půjdou s vlastní kůží na trh, držet palce. Nových značek je jako šafránu a vybudovat nový brand „made in Czech“ je prestižní záležitostí.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.