Podnikání

Jak probíhá založení společnosti s ručením omezeným?

Podnikáte už delší dobu na živnostenský list, nasbírali jste spoustu cenných zkušeností a máte nyní chuť pustit se do společnosti s ručením omezeným? V dnešním článku vám poradíme, jak na to.

Zakládáme společnost s ručením omezeným

Společnost s ručením omezeným začíná vyplněním zakladatelského formuláře, ve kterém jsou údaje o názvu a sídle společnosti, dále určení společníků, vymezení předmětu podnikání výši základního kapitálu a další údaje.

  • Název firmy by měl být poutavý a snadno zapamatovatelný, především by ovšem neměl být zaměnitelný s názvem jiné firmy.
  • Výše vstupního kapitálu záleží čistě na vás, minimální částka je totiž 1 Kč. Rozhodně doporučujeme vyšší částku, nejméně v řádech tisíců.
  • K zapsání sídla firmy potřebujete písemný souhlas vlastníka dané nemovitosti. Je možné využít tzv. virtuální sídlo.
  • Vázané, koncesované či řemeslné živnosti vyžadují odpovědného zástupce, který splňuje podmínky ve vzdělání a praxi pro konkrétní činnost.

Usnadněte si start podnikání: Využijte služby od Company Consulting s.r.o.

Protože je zakládání živností a firem vcelku věda, některé společnosti se to snaží lidem usnadnit. Jednou z nich je Company Consulting s.r.o. S ní zvládnete svoji společnost založit úplně jednoduše. Ochotní zaměstnanci vám vysvětlí, co bude třeba a odpoví vám na všechny dotazy. Zjistí od vás veškeré potřebné informace a poté připraví důležité dokumenty. Založení společnosti takto trvá zhruba 10-14 dní.

Company Consulting s.r.o. nabízí také založení organizační složky v České republice, což využijí cizinci rozšiřující svou firmu na naše území. Vy možná budete časem zřizovat organizační složky v zahraničí. Držíme vám palce, aby se vám v podnikání tak dařilo!

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.