Podnikání

Jak probíhá restrukturalizace a likvidace společnosti?

V okamžiku, kdy začíná společnost stagnovat, je na čase provést určité změny, přičemž jednou z nich je restrukturalizace. Pokud však podnik upadá, namísto zisků vykazujete ztráty, je možná jeho likvidace. V následujících řádcích se na obě varianty podíváme podrobněji. Stejně tak vám prozradíme, kdo vám může v dané oblasti poskytnou odbornou pomoc.

Co si představit, když se řekne restrukturalizace společnosti? Samotný název napovídá, že se jedná o změnu struktury, a to finanční, organizační i kapitálové, respektive vlastnické.

Restrukturalizace znamená radikální změny

Hlavním cílem restrukturalizace je ozdravit společnost, případně zrealizovat takové změny, aby se předešlo jakékoliv krizi. O stagnaci by měl informovat vrcholový management, jenž by měl špatné fungování společnosti odhalit. S restrukturalizací vám však potom může pomoct odborná společnost, která se danou problematikou zabývá, takže po svém boku budete mít nestranné specialisty.

V rámci restrukturalizace společnosti se nastaví správné strategické cíle i marketingové strategie, odbourají se chybné investice a nefunkční systémy. Současně je potřeba zaměřit se na externí příčiny a zohlednit třeba světovou ekonomickou krizi, politickou situaci na cílovém trhu a podobně.

Likvidace společnost je běh na dlouhou trať

Jakmile se společnost dostane do problémů a jedinou cestou ven je její likvidace, počítejte s tím, že takový proces trvá 6 až 24 měsíců. Likvidace společnosti není jen o výmazu firmy z obchodního rejstříku, předchází tomu celá řada činností, jako je například vypořádání všech dluhů a pohledávek.

Pokud vás tedy čekají jakékoliv změny, obraťte se na společnost EK Partners s.r.o., která se specializuje na přeměny společností. Profesionálové v daném oboru vám poskytnou konzultaci a budou vám nápomocni při realizaci analýz, identifikaci problémů a podobně.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.