Půjčky a úvěry

Jak poznáte bezpečnou půjčku?

Potřebujete si půjčit, ale bojíte se, že si na vás smlsnou úvěroví predátoři? Česká legislativa prošla v posledních letech řadou pozitivních změn a nesolidní poskytovatelé úvěru nemají na růžích ustláno tak jako kdysi. Riziko je přesto reálné, a proto byste měli dodržovat následující doporučení.

Zjistěte si o úvěrové společnosti všechny dostupné informace

Ať už si nakonec vyberete banku nebo nebankovní společnost, vždy si poskytovatele důkladně prověřte. Důvěryhodní věřitelé mají všechny důležité informace na webu. Neměly by chybět smluvní podmínky a další dokumenty, na které je ve smluvních podmínkách odkazováno.

Porovnejte podmínky a vyberte si nejvýhodnější nabídku

Zajímejte se o výši měsíční splátky, konečnou splatnou částku a v neposlední řadě o způsob zajištění. Pokud si poskytovatel úvěru vyžádá ručení nemovitostí kvůli několika desítkám tisíc, svědčí to o neseriózním jednání.

„Značkové“ nebankovní společnosti nic takového nevyžadují a před zájemci o půjčku nic netají.

Než o půjčku zažádáte, přečtěte si smluvní podmínky

Zmínili jsme, že na webu solidní nebankovní společnosti najdete smluvní podmínky. Nezapomeňte si je důkladně přečíst a až poté o půjčku zažádejte. Nikdy nepodepisujte tzv. předsmluvní formuláře. Skvělým příkladem přímého jednání je společnost PROFI CREDIT, která má na svých webových stránkách veškeré dokumenty volně ke stažení.

Úvěr vyřídíte z pohodlí domova

Pohodlím domova však nemáme na mysli setkání s pochybným finančním poradcem. Kvalitní nebankovní společnosti umožňují sjednání osobní půjčky prostřednictvím online formuláře. Nejinak je tomu u PROFI CREDIT. Stačí nastavit základní parametry úvěru a počkat na telefonní hovor s operátorem. K přeposlání peněz dojde do 24 hodin po schválení.

Dodržíte-li všechna výše uvedená doporučení, zaručeně nešlápnete vedle. Ať už vám jde o půjčku do 10 000 nebo vyšší částku, opatrnost je vždy na místě!

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.