Podnikání

Jak na založení eshopu a kde hledat informace pro eshopáře

Česká republika si už několik let drží pozici eshopové velmoci. Máme nejvyšší počet eshopů na počet obyvatel v Evropě a číslo stále roste. Loni jich přibylo 3 100, podle údajů srovnávače Heureka.cz máme aktuálně 46 600 internetových obchodů. Přibyde mezi ně v roce 2020 i ten váš?

Založení eshopu je skvělá příležitost, jak se postavit na vlastní nohy. Můžete si vybrat zboží, které vás zajímá, a začít klidně pozvolna formou přivýdělku při zaměstnání. U klasického eshopu sice potřebujete nakoupit zboží a mít ho kde skladovat, ale prodej formou dropshippingu vás zbavuje i těchto počátečních těžkostí. Základní webové stránky si dnes díky nejrůznějším systémům naklikáte i bez odborné pomoci. Založit si svůj eshop může opravdu každý.

Kde začít? Nejdříve hodně čtěte a poučte se z chyb druhých

Díky tomu, že je v Česku tolik eshopů, můžete na internetu najít i spoustu informací, jak na eshop či co je potřeba k založení a provozování eshopu. Ti, co se jim daří, se dělí o recepty na úspěch, a méně úspěšní vás zase varují před chybami. Klidně se z těchto textů poučte, přečtěte si dostatek informací, abyste si udělali představu, co všechno vás čeká.

Nezapomeňte na legislativní povinnosti

Spousta příspěvků a článků se věnuje marketingu či propagaci eshopů, což jsou v začátcích velmi důležité věci. Velkou roli však hraje i legislativa. Co všechno si musíte zařídit? Budete potřebovat živnost, nebo rovnou založit firmu? Jaká specifika má prodej potravin a jakým způsobem je musíte na eshopu označovat? Tyto konkrétní informace se bohužel dohledávají hůře, nicméně existuje jeden specializovaný portál, kde vám s nimi poradí. Na webu Eshopář.cz najdete snad všechny informace pro eshopáře, které byste mohli potřebovat. A pokud ne, vždycky se můžete zeptat jejich specialistů. Poradí vám s užitečnými nástroji pro marketing, automatizaci či zákaznickou podporu, doporučí knihy, vyjednávají speciální slevy a kupóny pro své členy. Ať už jste eshopář začátečník, nebo svůj internetový obchod provozujete několik let, tady najdete spoustu zajímavého.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.