Podnikání

Jak na efektivní SEO v roce 2018?

Dostat na web relevantní návštěvníky není snadné. Uživatelská základna internetu je sice rok od roku početnější a často na něm brouzdají i zástupci starší generace, ale zároveň se výrazně zvedl počet webů. Pro provozovatele webů je získání relevantní návštěvnosti čím dál náročnější a často se nemohou rozhodnout mezi optimalizací (SEO) a PPC reklamou. K čemu byste se měli přiklonit vy?

Je lepší PPC reklama, nebo SEO?

Na tuto otázku odpovědět nelze. Výběr vhodné metody by měl probíhat individuálně – na základě specifických kritérií daného oboru. Obecnou výhodou PPC reklamy je, že může na stránku přivést relevantní návštěvníky okamžitě. Musíte za ně však platit a tak to bude po celou dobu, kdy bude kampaň aktivní. Výsledky optimalizace se projeví až za určitou dobu, ale mohou být mnohem efektivnější.

Výhody lokálního SEO

Optimalizace webu může probíhat klasicky, nebo lokálně, tedy s důrazem na zákazníky z určitého města či regionu. Tento způsob je mnohem výhodnější pro provozovatele webů, jejichž cílová skupina pochází z dané lokality.

Například pro pořadatele kurzů sebeobrany v hlavním městě se určitě vyplatí SEO Praha – tedy cílení na fráze, ve kterých je zahrnuto o hlavní město (tzn. „kurz sebeobrany v Praze/Praha“ a nikoliv pouze obecná fráze „kurz sebeobrany“).

Výhodou lokální optimalizace je menší konkurence, a tedy výrazně jednodušší a rychlejší zlepšení pozic webu ve výsledcích vyhledávání.

Obraťte se na profesionály

Na internetu je nespočet návodů a doporučených postupů, na základě kterých možná nabudete dojmu, že na lokální SEO stačíte vlastními silami. Možná ano, ale skutečně máte tolik času nazbyt? Pravděpodobně uděláte lépe, když se obrátíte na zkušené odborníky a budete se věnovat rozvoji vlastního byznysu. Auto si přece také necháváte spravit v servisu… Navíc předejdete riziku, že vyhledávače vyhodnotí vaše aktivity jako zakázané a web penalizují.

Bez ohledu na to, zda je „vaší“ lokalitou Ostrava, Brno, nebo Praha – optimalizace webu pro vyhledávače musí probíhat v souladu s nejnovějšími trendy. Své o tom ví specialisté ze SEO Consult, kteří vám rádi sdělí podrobnosti a domluví se s vámi na vhodném postupu.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.