Podnikání

Jak na co nejrychlejší založení společnosti?

Založit firmu je snadné. Vyřídíte pár formalit a je to. Celý proces nezabere více než pár hodin, takže budete moct podnikat ještě v ten samý den. To vše však pouze za předpokladu, že se rozhodnete pro anglickou Ltd – založení společnosti s ručením omezeným je totiž výrazně komplikovanější a zdlouhavější. Bez předchozích zkušeností strávíte mnoho hodin vyřizováním a ztratíte přitom fůru nervů. Pokud se vám „zadaří“, začnete podnikat za cca tři týdny. Zdá se vám to příliš? V tom případě si nechte firmu založit na klíč nebo si pořiďte ready-made s.r.o. Specifické výhody obou alternativ najdete v následujícím textu.

Založení firmy na klíč

Rozhodnete-li se „eseróčko“ založit svépomocí, pak se neobejdete bez znalostí příslušných právních předpisů. Stačí drobná chyba a budete muset začít znovu… Chcete-li ušetřit čas a v konečném důsledku i peníze, protože začnete podnikat mnohem rychleji a nebudete nadále přicházet i zisk, nechte si firmu založit na klíč.

Odborníci mají proces založení firmy v malíku a zajistí vše od A do Z. Postarají se o sepsání zakladatelské listiny u notáře, připraví dokumentaci, sepíší společenskou smlouvu a ověří podpisy a listiny, ohlásí živnosti, podají návrh na zápis do obchodního rejstříku a ve finále vaši firmu registrují na finančním úřadě a pořídí výpis z ŽL.

Zakoupení ready-made společnosti

Na závěr jsme si nechali poslední možnost, která je ještě rychlejší než založení firmy na míru. Ready made společnosti neboli předzaložené společnosti jsou již fungující firmy, které však nevyvíjely podnikatelskou činnost. Zakládají se z důvodu prodeje a dávají podnikatelům možnost začít s byznysem okamžitě. Zde si můžete prohlédnout společnosti na prodej, které jsou aktuálně v nabídce jedné z předních firem, které se na zakládání a prodej ready made specializují.

Tip na závěr: Další informace ohledně zakládání firem a ready made společností najdete na www.spolecnosti-na-klic.cz.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.