Podnikání

Factoring: Vaše velká konkurenční výhoda!

Růst firmy závisí na dostupnosti finančních zdrojů. Přísun prostředků musí být plynulý, a to trvale. To však znamená tlačit na odběratele a hlídat si splatnost faktur, což není úplně ideální. Nabízí se však další varianta – faktoring neboli podstoupení pohledávek factoringovou společností. Co můžete touto populární metodou financování získat?

Co je podstatou factoringu?

Hlavním smyslem faktoringu je odkup pohledávek bez postihu vůči původnímu věřiteli. Factoringová společnost klientovi okamžitě vyplatí část hodnoty pohledávek a po uhrazení doplatí zbylou část hodnoty. Většinou se jedná o 80 % v první fázi (bezprostředně po postoupení pohledávky) a zbylou část v momentě uhrazení odběratelem. V praxi některé factoringové společnosti vyplácí zálohy ve výši až 95 %.

Factoring je efektivní nástroj k profinancování lhůt splatnosti poskytovaných odběratelům. Existuje množství variant – např. regresivní, bezregresivní, jednorázový, expresní, skrytý, hromadný, in house, bilanční a další specifické formy.

Co vaše firma získá factoringem?

Díky factoringu poskytnete odběratelům požadovanou splatnost (až 270 dní) a získáte tak konkurenční výhodu. Budete připraveni na sezónní výkyvy v obratu a saldu pohledávek. Zároveň zrychlíte firemní cash flow a budete moct efektivněji růst.

Obraťte se na specialisty

Mnohaleté zkušenosti s factoringem má tým odborníků ze společnosti ARFIN s.r.o. Specialisté na provozní financování spolupracují se všemi bankovními i privátními factoringovými společnostmi v ČR a s mnohými subjekty v zahraničí. Menší a střední klienti ocení lepší podmínky, než by si byli schopni vyjednat sami. Velké společnosti zase možnost výběrového řízení na factoringové financování.

ARFIN dokáže zajistit ad-hoc financování (např. jedné velké faktury), které je v rámci běžného factoringu neuchopitelné. Najdou pro vás řešení i v na první pohled bezvýsledné situaci.

Nedílnou součástí portfolia je také inkaso a pojištění pohledávek, hodnocení rizik a další služby. Další informace najdete na www.factoring.eu.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.