Podnikání

Efektivní úklid pracovních prostor zvládne centrální vysavač

V průmyslových halách a provozech není jednoduché udržovat čistotu, je potřeba efektivní řešení. Centrální vysavač úklid usnadní a urychlí.

Aby se neusadil

Téměř při každé činnosti bez ohledu na zaměření průmyslu vznikají nečistoty a prach. Mletí, řezání, broušení, míchání, drcení, ale i pohyb osob nebo zboží, to vše vytváří prachové částice, které je potřeba odsávat a udržovat tak pracoviště v čistotě. Centrální vysavače bezprašně a efektivně uklidí pracovní prostory, dopravní cesty i výrobní haly. Využívají se i pro úklid nánosů uhelného prachu v teplárnách a elektrárnách, kde usazený prach může znamenat zvýšené riziko výbuchu. Explozivní prach se ale nenachází jen v elektrárnách, nebezpečný může být každý usazený prach. Ve dřevozpracujících závodech nebo v papírnách je nutné zajistit jeho odsávání stejně jako v dalších oblastech průmyslu. V potravinářství se jako k exploznímu přistupuje ke každému prachu. Filtrační zařízení pro tento typ nečistot je vybaveno také zpětnými klapkami, které zamezí případnému šíření zpětné vlny, pokud by k výbuchu došlo. Úklid v provozech je tak důležitou součástí ochrany zdraví pracovníků i zachování bezpečnosti, což z velké míry usnadňují centrální vysavače.

Pohyb jen s hadicí

Základem centrálního vysavače je filtrační jednotka, na kterou je připojen centrální potrubní rozvod. Na něm jsou v pravidelných vzdálenostech umístěna připojovací místa, ke kterým lze připojit vysávací hadici. Pracovník, který má úklid na starost, tak nemusí po celém provozu chodit a přesunovat se s průmyslovým vysavačem, hledat zásuvky a být omezený délkou přívodní šňůry. Hadice se jednoduše napojí na některý z připojovacích otvorů jejichž umístění se řeší dle požadavků konkrétního provozu a jeho dispozic. Pro každý vysavač se výkonové hodnoty i rozmístění otvorů navrhuje samostatně s ohledem na délku rozvodů, odsávaný materiál či počet odsávaných míst. Délka potrubních rozvodů tak může být i několik stovek metrů. Možnosti průmyslové vzduchotechniky jsou obrovské, lze tak kombinovat centrální vysavač s dalším typem odsávání nebo filtrací vzduchu.

O bezpečné a čisté prostředí se mohou centrální vysavače starat i ve výrobních halách, nákupních a zábavních centrech nebo kancelářských budovách, kde také ulehčí úklid.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.