Podnikání

Co by měla obsahovat lékárnička na pracovišti?

Na pracovišti by neměla chybět lékárnička, nicméně její obsah nedefinuje žádné všeobecně platné právní ustanovení ani technický předpis pro bezpečnost práce. A to jednoduše proto, že „univerzální“ obsah, který by vyhovoval potřebám a specifikům všech druhů pracovišť, zkrátka není možné sestavit. Tak jak problém vyřešit? Se sestavením lékárničky vám pomohou následující tipy.

Podle zákona č. 309/2006 Sb. – Zákon o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci – musí zaměstnavatelé dbát o zdraví zaměstnanců a zajistit prevenci před možnými riziky. Vzhledem k tomu, že mnohá rizika eliminovat nelze, musí mít zaměstnanci k dispozici patřičné vybavení pro minimalizaci následků.

Obsah lékárničky musí odpovídat povaze pracoviště

Přestože legislativa nijak nedefinuje přesný obsah lékárniček pro jednotlivá pracoviště, výrobci jsou si této skutečnosti vědomi a nabízí poměrně široké spektrum variant. Přesto je na vás, abyste posoudili, zda lékárnička opravdu obsahuje vše potřebné.

Například autolékárničce obvykle chybí desinfekce a vhod by jistě přišel také tekutý obvaz. Na pracovišti, kde dochází k manipulaci s dráždivými látkami nebo žíravinami, by neměl chybět fyziologický roztok k výplachu očí nebo borová voda. V prostředí, kde hrozí řezné rány, odřeniny nebo popáleniny, zase najde uplatnění speciální ochranný gel pro urychlení hojení. Některé zdravotnické pomůcky jsou naopak zbytečné. Isotermická folie či plastová rouška nejsou v kanceláři k ničemu.

Chcete-li mít jistotu, že ve vaší lékárničce nebude nic chybět, zkonzultujte obsah s odborníkem. Zeptejte se na názor lékaře nebo kvalifikovaného personálu ve specializovaném e-shopu vmbal.cz. V nabídce najdete lékárničky, zdravotnické brašny, záchranářské doplňky a další zboží pro první pomoc.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.