Půjčky a úvěry

Chcete nejvýhodnější úvěr? Porovnejte nabídky a až poté vybírejte!

Sháníte peníze, ale z nějakého důvodu si nemůžete či nechcete půjčit v bance? Nebankovní sektor odjakživa nabízel dostupné a rychlé úvěry. Na druhou stranu je spojován s určitými riziky, které souvisí s nekalými praktikami některých poskytovatelů. Situace se má radikálně změnit od 21. března 2016, kdy v české legislativě zakotví nová směrnice EU. Pro množství nebankovních poskytovatelů bude mít doslova drtivý dopad – úvěr bude moct nabízet pouze subjekt, který má k této činnosti příslušné oprávnění od ČNB.

Žadatelé o půjčku budou zvýhodněni

Nový zákon je poměrně komplexní a jeho přesné znění bude teprve upřesněno. Jisté je, že se dotkne především nebankovních společností včetně poskytovatelů mikropůjček. Zcela zásadní bude požadavek na detailní prověření žadatelovy schopnosti splácet. Pokud se žadatel v průběhu splátkového kalendáře dostane do situace, kdy nebude schopen uhradit dlužnou částku – a prokáže se, že věřitel při vyřizování úvěru nekladl důraz na prověření bonity – je reálné, aby se žadatel dovolal neplatnosti smlouvy. Další zajímavé změny se týkají limitování pokut a úroků z prodlení. Pomineme-li renomované společnosti jako Home Credit, které nabízí výhodné podmínky již nyní, u některých společností nový zákon naprosto změní parametry produktů.

Porovnání půjček je a bude podstatné

Na první pohled to vypadá, že zájemcům o nebankovní úvěr hraje legislativa do karet. To ovšem neznamená, že porovnání půjček ztratí význam. Zákon sice pročistí trh, ale mezi nabídkami od solidních společností budou stále výrazné rozdíly.

Co z toho plyne pro vás? Pokud se v současné době poohlížíte po výhodném nebankovním úvěru, neukvapujte se s výběrem a využijte přehledné srovnání nebankovních půjček. Je zcela zdarma a ušetří vám spoustu času, který byste strávili porovnáváním jednotlivých produktů svépomocí. Okamžitě uvidíte rozdílné výše úvěrů, úrokové sazby a doby splatnosti. Snadno se rozhodnete pro půjčku, která vám ve všech ohledech vyhovuje.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.