Podnikání

3D tiskárna vyrobí vše, co si vymyslíte

O 3D tisku jste už určitě slyšeli. Jedná se o výrobu pevného trojrozměrného předmětu z digitálního souboru. První 3D tiskárna byla sestrojena už v devadesátých letech minulého století. Rozmachu se však dočkává až v posledních letech. Jak postupovat, když si chcete sami něco nechat vytisknout?

K čemu se 3D tiskárna využívá?

3D tiskárna pomalu dobývá svět. Uplatňuje se v průmyslu při výrobě drobných součástek, vytváří protézy a kompenzační pomůcky pro zdravotnické účely, vznikají díky ní hračky, učební pomůcky i umělecká díla. Momentálně je 3D tisk stále ještě ve vývoji, v budoucnu se však bude používat úplně všude.

K tisku je potřebná určitá zdatnost na počítači, neboť tiskárna pracuje podle digitálních 3D modelů. Svou představu proto musíte umět správně zhotovit na počítači. Pokud to neumíte, nevadí. Odborníci to jistě podle vašich nákresů či popisu zvládnou za vás.

Chci si něco nechat vytisknout – jak postupovat?

Chybí vám nějaká důležitá součástka, nebo jste třeba vymysleli úžasnou hračku pro své děti? Neřešte, kde je sehnat nebo jak je vytvořit. S výrobou vám pomůže 3D tiskárna.

Zakázkovou tvorbou se zabývá 3D tisk Zlín. Pošlete e-mailem soubor ve formátu STL, OBJ nebo AMF, případně zašlete technický výkres nebo alespoň popište, jak by měl výsledný výrobek vypadat. Firma na základě digitálního modelu nasimuluje tisk a zjistí, jak dlouho bude probíhat. Podle stanoveného ceníku vám vypočítá cenu a vytvoří pro vás nabídku.

Poté, co ji přijmete, dostanete fakturu na zaplacení zálohy. Teprve poté, co dojde k úhradě, začne tisk. Zbytek doplácíte, až když výrobek držíte v ruce. Lidem, kteří žijí ve Zlínském kraji, nabízí zakázkový 3D tisk Zlín osobní odběr. Ti, kteří to mají do Zlína daleko, si mohou výrobek nechat poslat ověřeným dopravcem. Firma produkty odesílá do celé České republiky i na Slovensko.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.