Vydělávají realitní makléři „majlant“, nebo je pro ně zprostředkování prodeje a pronájmu realit jen bokovkou? Zřejmě tušíte, že na podobné otázky neexistuje jednoznačná odpověď. V oboru realit se pohybuje široké spektrum lidí a každý ke své práci přistupuje tak trochu jiným způsobem. Zatímco pro první skupinu představují nemovitosti dreamjob, druhá je vůči výdělku skeptická. Na druhou stranu má šanci na vysoce nadprůměrný výdělek každý. Pokud právě hledáte nové uplatnění, možná jste ideálním kandidátem na post makléře.
Makléř je holka pro všechno
Nedávejte na první dojem, práce realitního makléře je všechno, jenom ne nudná. Většina lidí si v souvislosti se zprostředkováním obchodů v oblasti nemovitostí představí především prohlídky a chlácholení potenciálních klientů – ve skutečnosti však makléři na bedrech leží mnohem více úkolů. Má na starosti administrativu, jedná s úředníky, zajišťuje právní servis a v neposlední řadě pomáhá při sjednávání hypotéčních úvěrů. A samozřejmě by měl být non-stop k dispozici, vždy dobře naladěn.
Kolik si realiťák vydělá?
Plat realitního makléře se v průměru pohybuje v nižších desítkách tisíc korun. Schopnější zaměstnanci však hravě pokoří hranici padesáti tisíc a výše platu odborníků se běžně pohybuje kolem sta tisíce korun za měsíc. Ti nejlepší pak vydělávají ještě vyšší částky – řádově ve stovkách tisíc.
Musí mít makléř odborné vzdělání?
Realitní makléř práce je vhodná pro každého, kdo preferuje pružný pracovní režim, rád jedná s lidmi a zároveň chce většinu pracovní doby trávit mimo kancelář. Obrovskou výhodou je fakt, že zájemce nemusí disponovat titulem ani odborným vzděláním. Podmínkou je ochota učit se novým věcem a sbírat cenné zkušenosti pod křídly ostřílených kolegů.
Ať už vás k oboru táhne to, jaký má realitní makléř plat, nebo jen chcete vyzkoušet něco úplně jiného než doposud, obraťte se na realitní kancelář RE/MAX Nova a začněte s podporou těch nejlepších. Raketový start vám nezajistí, ale dají vám k němu příležitost.
Přidat komentář