Podnikání

Jednorázové nádobí z plastu je out. Společensky odpovědné firmy používají výrobky z cukrové třtiny

Bez jednorázového plastového nádobí jsme si ještě poměrně nedávno nedokázali představit život. Jak by bez něj probíhaly všechny ty festivaly či každodenní stravování zaměstnanců? Co se s použitými plastovými talíři, mističkami a kelímky dělo poté, nikoho příliš nezajímalo. Jenomže když médii začala kolovat informace, že se do oceánů ročně dostává kolem osmi milionů tun plastů, drtivá většina populace si uvědomila obrovskou chybu.

Plasty představují obrovský problém. Mají drtivý dopad na stav životního prostředí a podle prognóz odborníků jich bude do půl století v oceánech více než živočichů. Další smutná zpráva souvisí s vytvořením „plastového kontinentu“ v Tichém oceánu. Ten je větší než Německo, Francie a Španělsko dohromady, tvoří ho 1,8 bilionu kusů umělé hmoty a má hmotnost kolem 80 tisíc tun. Otázka na tělo zní – opravdu chcete svět zamořovat dalším zbytečným plastovým odpadem?

Zachovat společensky odpovědné stanovisko není jen moderní. Jde o nepsanou povinnost každého podnikatele, kterému nejde jen o zisk. Často přitom stačí i nepatrné krůčky, protože právě ty mohou ve velkém měřítku zapříčinit velké změny. Třeba výměna jednorázového nádobí z plastu za nádobí z cukrové třtiny.

Jednorázové nádobí z biologicky rozložitelného materiálu používá stále více firem. V minulosti bylo doménou lepších restaurací a ekologických domácností. Zájem však postupně roste, a pravděpodobně v budoucnu plně nahradí klasický plast.

Co se týče vlastností, bioplastu není co vytknout. Je lehký, pevný a kompostovatelný. Mimo to odolává tukům i vodě a hodí se i pro ohřev v mikrovlnné troubě.

A kde se po nádobí – cukrová třtina poohlédnout? Obraťte se na odborníky z JARICO, v jejichž nabídce najdete vše od misky až po nápojový kelímek.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.