Bez informačního systému je řízení firmy komplikované a často i zcela nemožné. Položte si však otázku, zda váš stávající software funguje opravdu efektivně. Jsou díky němu interní procesy vyladěné, nebo se vám naopak zdá, že v soukolí „něco drhne“ a v konečném důsledku se přizpůsobujete vy. Pokud některou z následujících situací zažíváte na vlastní kůži, měli byste zvážit změnu.
1. Systém nejde ruku v ruce s vašim oborem
Kvalitní informační systémy poskytují uživatelům plnohodnotné zázemí pro podnikán včetně snadného propojení s dalšími aplikacemi. Umí se přizpůsobit novým procesům a implementace nových prvků není nikterak náročná. Je právě takový takový i váš stávající systém, nebo naopak nestíhá zběsilé tempo vašeho růstu?
2. Dodavatel na vás „tak trochu kašle“
Uživatel informačního systému si zaslouží perfektní podporu ze strany dodavatele, a to bez ohledu na to, že využívá základní ekonomický software. Pokud vás nechává čekat a cítíte, že jste pro něj nedůležití, pak je něco špatně. Brzdíte svůj byznys!
3. Aktualizace vás stojí spoustu peněz
Update na novější verzi systému by neměly plně zaměstnat vaše IT pracovníky, akce musí proběhnout plynule a stát vás minimum finančních prostředků.
4. Dodavatel se již softwaru nevěnuje
Jakmile dodavatel přestane ERP vyvíjet, aktualizovat a udržovat v souladu s platnou legislativou, berte to jako dostatečný důvod pro hledání vhodné alternativy. Jinak budete v neustálém stresu, že se objeví nečekaný problém, na který nebudete schopni zareagovat.
5. Individualizace workflow je komplikovaná
Krabicové řešení sice mírou individualizace nemůže konkurovat informačnímu systému na míru, ale obvykle umožňuje dostatečné uživatelské úpravy (vlastní sestavy a formuláře apod.). Pokud to váš software neumí nebo se přizpůsobuje velmi obtížně, dejte od něj ruce pryč.
Jak vypadá kvalitní informační systém, na kterém se podílí tým zkušených odborníků, se můžete podívat na tomto videu:
Přidat komentář