Jako klempíř si dnes vyděláte více než ajťák či manažer
Člověk by si měl své povolání vybírat zejména pod toho, co by ho bavilo a naplňovalo. Peníze ovšem také nehrají zrovna zanedbatelnou roli, a proto se spousta lidí orientuje zejména podle nich. Je-li to i váš případ, měli byste se zamyslet. Kvůli dobré výplatě není vždy třeba trápit se dlouhé roky na vysoké škole.
Pokud bychom se chtěli bavit o profesích s vysokým platem, nejspíš začnete vyjmenovávat právníky, lékaře, ajťáky, pracovníky ze sektoru finančnictví nebo bankovnictví. Tipli byste si ale, že mezi ně patří například i takový klempíř?
Za vysokou školu vám nikde ruce neutrhnou
Problémem 21. století je, že všichni chtějí studovat. Touží chodit na vysokou školu a udělat si titul s vidinou lépe placené práce. Počet vysokoškoláků v ČR se během posledních dvou dekád více než zdvojnásobil. V roce 1993 u nás byl 7,8 % vysokoškoláků, teď už je to 20 %. Svým titulem tedy nikoho neohromíte. Mnohem více můžete vydělat třeba v případě, že vám něco říká hliníková krytina. Klempířů je nedostatek.
Řemeslo není vůbec k zahození
Přijde vám pod vaši úroveň vystudovat pouze řemeslo a pracovat rukama? Nebuďte tak povrchní. I řemeslníci musí být chytří a šikovní, aby byli ve svém oboru dobří. A pokud se jim to podaří, mají vyhráno. Jakmile fungují sami na sebe, mohou si přesně určovat, kdy a pro koho budou pracovat. Nadiktovat si mohou také hodinovou sazbu. Běžným lidem totiž nezbývá nic jiného než částku zaplatit. Hliníková střecha je prostě něco, na co je zapotřebí odborníka.
Nikdy není pozdě na rekvalifikaci
Ať už se teprve rozhodujete, co vás bude živit, nebo zpytujete svědomí, že jste kdysi zvolili špatně, nikdy není pozdě své původní plány změnit. Pomůže vám k tomu například akademie od společnosti Prefa, která se snaží vychovávat nové šikovné klempíře. Jejich Prefa Academy je už sice na rok 2019 plně obsazená, nicméně na rok 2020 se ještě můžete přihlásit.
Přidat komentář