Každý podnikatel, tedy nejen firma, ale také OSVČ, musí mít ze zákona uvedeno sídlo podnikání. Ale co si má živnostník počít, když z nějakého důvodu nechce využívat vlastní adresu a zároveň platit nemalé peníze za pronájem kanceláře? Pokud se momentálně nacházíte v podobné situaci, měli byste vědět, že si můžete zřídit tzv. virtuální sídlo. V čem spočívají největší výhody a kolik vás bude stát?
Podnikatel – fyzická osoba – má stejnou povinnost jako firma. Také si musí vybrat místo pro své podnikání a úředníkům doložit, že může danou adresu využívat. Spousta lidí logicky volí vlastní adresu, což však nemusí být možné např. z důvodu nesouhlasu majitele nemovitosti. A pak je zde specifická skupina podnikatelů, kteří se a území ČR nepohybují, nevlastní ani si nepronajímají žádnou nemovitost, ale stále zde podnikají s českým živnostenským oprávněním. Pro všechny uvedené je správnou volbou virtuální sídlo – OSVČ Praha.
Virtuální sídlo však nepředstavuje pouze jakousi nutnost pro podnikatele, kteří nemají možnost volby. Naopak nabízí několik zajímavých benefitů, pro které si tuto variantu volí i OSVČ, jež mohou využívat i vlastní adresu.
Pryč z drobnohledu FÚ
Sídlo – OSVČ Praha je jedinou možností, jak minimalizovat riziko šikany ze strany úředníků FÚ. Spousta podnikatelů má s přístupem úřadu velmi špatné zkušenosti, časté kontroly nejsou ničím výjimečným. Podnikatelé sídlící v metropoli mají v tomto směru značnou výhodu, pravděpodobnost kontroly je minimální (v průměru jednou za 139 let).
Elegantní řešení korespondence
Nezanedbatelnou výhodou virtuálního sídla je snížení administrativní zátěže. Pokud se podnikatel pohybuje mimo domov, musí nějakým způsobem vyřešit korespondenci. V domácích podmínkách obvykle deleguje přebírání pošty na rodinné příslušníky, v případě virtuálního sídla úkol přebírá recepce, která dle domluvy přeposílá přímo nebo v elektronické podobě.
O dalších výhodách virtuálního sídla pro OSVČ se dočtete na www.firmy-sidla.cz.
Přidat komentář