Jako majitelé stavební firmy, která se nebojí ani velkých zakázek, při nichž je nutné počítat i s přesunem a zdviháním velkých a těžkých břemen, jistě dobře víte, že se neobejdete bez kvalitního jeřábu. Jaké máte možnosti v okamžiku, kdy se chystáte na pořízení nového stroje?
Kde všude se dá stavební jeřáb použít?
Stavební jeřáb je praktickým pomocníkem na stavbě v mnoha situacích. Například při realizaci bytového domu, kdy je nutné počítat se zdviháním celých kusů panelů a dalších velmi těžkých a objemných břemen, byste se bez stavebního jeřábu jednoduše neobešli. Existuje ale několik druhů jeřábových strojů, jejichž služby se hodí i v mnoha dalších situacích.
Druhy stavebních jeřábů a jejich přednosti
Klasickým řešením jsou mobilní jeřáby. S jejich pomocí hravě zvednete a přesunete i ty nejtěžší předměty. Nosnost moderních mobilních jeřábů na stavby bývá až kolem 90 tun, což je dostačující pro to, abyste si poradili takřka se vším, co chcete přemisťovat.
Alternativou jsou takzvané minijeřáby. Malý stavební jeřáb pomáhá spíše při realizacích rodinných domů a menších objektů, případně i na dalších stavbách. Jeho výhodou je lepší mobilita a samozřejmě i nižší pořizovací cena, takže je dostupnější pro menší stavební firmy.
V neposlední řadě se dají pořídit ještě přívěsné jeřáby. Do značné míry dokážou nahradit lešení, čímž se dá ušetřit výrazné množství času, který by jinak vaši zaměstnanci museli trávit právě stavbou, potažmo následným bouráním lešení. Důležité je, aby u mobilních jeřábů byla zajištěna potřebná bezpečnost a nehrozil pád zaměstnanců v okamžiku, kdy se na nich budou pohybovat ve výškách.
Prodejce stavebních jeřábů v České republice
V tuzemsku se prodejem a servisem stavebních jeřábů všech výše uvedených druhů zabývá společnost Uplifter. Více informací o jejích službách se dozvíte na webových stránkách https://uplifter.cz/jeraby/.
Přidat komentář