Podnikání

Servis manipulační techniky nepodceňujte. Důkladná kontrola šetří vaší kapsu

Manipulační technika je pro mnohé průmyslové obory naprosto nezbytná. Uplatňuje se ve skladech, ve výrobních halách i v extrémních podmínkách hluboko pod zemí. A ať už je řeč o vysokozdvižných vozících, zvedácích či jiných zařízeních pro manipulaci se zbožím a materiálem, aby plnily svou funkci efektivně, musí být ve stoprocentní technické kondici. Vzhledem k intenzivnímu provozu a vysokému zatížení je důležitá prevence v podobě pravidelného servisu. Dalším (a samozřejmě velmi podstatným) důvodem, proč stroje pravidelně podrobovat komplexní prohlídce, je bezpečnost práce.

Mnozí provozovatelé manipulační techniky pravidelný servis podceňují, a to ve snaze ušetřit nebo „jen“ z nedbalosti. Co se týče úspory, v podstatě jde o kontraproduktivní opatření. Provoz pečlivě udržovaných strojů je v konečném součtu mnohem levnější. Zkušený technik objeví skrytou a dosud nerozvinutou závadu v dostatečném předstihu – doporučí výměnu vadného/nadměrně opotřebovaného dílu a majiteli stroje výrazně ušetří finanční prostředky, které by musel následně vynaložit za mnohem náročnější opravu. Zároveň tím eliminuje případný prostoj v práci.

Resumé? Výměnu oleje a přezkoušení baterie skutečně nelze označit za komplexní servis. Chcete-li svou manipulační techniku udržet v perfektním stavu a vyhnout se vícenákladům, vyžadujte mnohem více. A především se obraťte na renomovaný servis vysokozdvižných vozíků, který dokáže stroje udržet na vrcholu efektivity po celou dobu jejich provozu. Kvalitu a proaktivní přístup nabízí například společnost STILL – jeden z nejvýznamnějších světových výrobců VZV, zvedáků a traktorů.

Co konkrétně zahrnuje komplexní systém servisních služeb, nás informoval Ing. Martin Rost (manažer Oddělení fullservisu, náhradních dílů, SAP a dalších aspektů servisních služeb společnosti STILL).

Perfektní logistika

Filosofie servisní divize STILL staví na individuálním řešení. Prioritou jsou konkrétní zájmy klienta a uspokojení všech souvisejících potřeb. Právě proto nabízí ucelené portfolio služeb, které kromě prvotřídní techniky zahrnuje i regálové systémy. Klienti mohou využívat poradenství ohledně optimálního rozvržení skladu, školení řidičů a dlouhodobý servis.

Specialisté na vysokozdvižné vozíky považují za nezbytné minimum komplexní kontrolu alespoň jednou za rok. Mimo běžné údržby a desulfatace by měly být samozřejmé i specifické úkony pro jednotlivé stroje, jak doporučuje výrobce v manuálu. STILL přebírá veškerou zodpovědnost na sebe.

V souvislosti s vysokozdvižnými vozíky jde například o nutnost výměny určitých součástek, které jsou náchylnější na opotřebení více než jiné. K nejvíce namáhaným místům přirozeně patří kola. Dále pak v místech jako elektronické pohony či tlakové hadice. Díky pravidelné údržbě lze v dostatečném předstihu předpovědět potenciální problémy a vyřešit je dříve, než dojde k větší (a draží) poruše. Zkušený tým techniků si samozřejmě poradí i s náhodnými a těžko předvídatelnými problémy.

Vynikající dostupnost služeb

Dalším a neméně významným pilířem společnosti STILL je široká servisní síť pokrývající celé území České republiky. Kvalifikovaní servisní technici disponují mobilní servisní dílnou, která jim umožňuje operativní údržbu a opravy manipulační techniky přímo u klientů. Potřebné náhradní díly zajišťuje každodenní závoz. Denodenně jich vyráží do terénu téměř než 80.

Kromě pojízdné dílny STILL provozuje několik samostatných dílen. Kromě centrální, která se nachází v Praze, také několik dílen u klientů, jež si je pořídili společně s manipulační technikou. Jedná se ideální řešení pro větší firmy s početnější flotilou strojů.

Chcete se dozvědět více a udržet svou manipulační techniku ve výborné formě? Pokračujte na still.cz.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tipy pro vás

Podnikový informační systém Money S4 vám pomůže v efektivním řízení vaší společnosti.

Tip na profesionální HR systém Vema. Mějte mzdy a personalistiku pod kontrolou!