Půjčky a úvěry

Půjčka od soukromé osoby bez podvodu

Půjčka od soukromé osoby může být za určitých okolností výhodnější než půjčka od bankovních a známých nebankovních institucí. Na druhou zde hrozí riziko, že naletíte podvodníkovi nebo lichváři. Stačí, abyste podepsali „důmyslně“ sestavenou smlouvu a přehlédli pár důležitých ustanovení. Ve finále zaplatíte nemalé poplatky za vyřízení, velmi vysoké úroky a v nejhorším případě vám dotyčný ani nic nepůjčí. Jak tedy vypadá půjčka od soukromé osoby bez podvodu?

Podvodům a lichvě se vyhnete na aukcích půjček

Chcete-li se vyhnout výše popsané situaci, zadejte si poptávku po půjčce na některé z platforem, které zprostředkovávají tzv. P2P půjčky. Mezi nejznámější aukce půjček patří portál Loanis.cz a Bankerat.cz. Drtivá většina uživatelů má s těmito portály velmi dobré zkušenosti. Platí zde jasná pravidla a nestane se vám, že vás někdo připraví o peníze a nakonec vám ani nepůjčí.

Přečtěte si článek o tom, jak funguje Loanis.cz a Bankerat.cz a bude-li se vám princip P2P půjček zamlouvat, neváhejte.

Půjčka od soukromé osoby nemusí být nutně podvod nebo lichva – musíte si však velmi obezřetně vybrat, od koho si peníze půjčíte.

Nemáte adekvátní příjem? Nepůjčujte si!

V prostředí internetových diskuzí možná narazíte na zmínku, že je Bankerat.cz či Loanis.cz podvod. Většinou jde o negativní hodnocení dlužníků, kteří nedostáli svým závazkům. Oba zmiňované portály jsou naprosto transparentní a o podmínkách půjčky budete informování před tím, než podepíšete smlouvu. Pokud ale předem víte, že vám bude splácení činit problém, nepůjčujte si. Zprostředkovatelé sice všechny žadatele o půjčku prověřují (výši příjmu i platební morálku), nicméně nemohou zjistit reálné výdaje vaší domácnosti.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.