Podnikání

Proč používat vratné plastové kelímky místo jednorázových?

Mnohé restaurace, kiosky s rychlým občerstvením, ale také organizátoři akci přechází z klasických jednorázových plastových kelímků na kelímky vratné. Důvodem jsou výhody, které nemohou nabídnout jiné, na první pohled ekologičtější materiály. Proč byste o nich měli uvažovat i vy?

Z globalizace plynou výhody i povinnosti. Z ekologického hlediska se vynořily nové hrozby pro životní prostředí, které je možné eliminovat jen společnými silami. Na procesu přitom může – a měl by – podíle téměř každý. Mezi pomyslné kamínky v mozaice zdravé planety patří správné nakládání s výrobky. A právě vratné kelímky představují možnost, jak se alespoň trochu zasadit o lepší svět.

Ekologické, praktické a jako stvořené pro propagační účely

Zřejmě největší výhodou přechodu na vratné plastové kelímky je výrazný úbytek odpadu. Pochvalují si to zejména pořadatelé občerstvovacích provozů, kteří však jedním dechem dodávají, že musí dodržovat přísnější hygienická pravidla a současně se smířit s vyšší spotřebou vody.

Reálným přínosem vratných kelímků ale není „jen“ ekologičtější aspekt. Za pozornost stojí i jejich praktičnost. Ve srovnání s tradičními jednorázovými plastovými či papírovými kelímky jsou pevnější, a proto se zákazníkům lépe drží a nehrozí, že se při zmáčknutí polijí.

A konečně marketingové hledisko. Reklamní potisky vypadají na pevných plastových kelímcích velmi dobře – mnozí zákazníci si je proto chtějí nechat jako suvenýr a nadále je používají doma. Gastroprovozy si navíc můžou vybrat z poměrně rozsáhlé nabídky. K dostání jsou například kelímky s víčkem a brčkem, a to v mnoha barevných provedeních.

Kde vratné kelímky s potiskem seženete?

Nejen vratné kelímky, ale také svačinové krabičky a mnohé další produkty najdete v nabídce agentury ELASTO FORM Bohemia. Dceřinná firma německé společnosti elasto GmbH & Co.KG nabízí vše od drobných reklamních předmětů až po luxusní dárky pro náročnou klientelu.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.