Podnikání

Na vysokých školách je málo praxe, manažeři a podnikatelé proto studují MBA

Ačkoliv existuje celá řada vysokých škol s obory zaměřenými na podnikání, skutečně dobrou přípravu vám poskytne jen opravdu málo z nich. Na většině fakult se totiž budete učit pouze teorii a nikdy ji nepřenesete do reálné situace. Až se s danou problematikou setkáte ve svém profesním životě, budete tápat. Teorie je totiž něco trochu jiného než praxe.

Vysokoškolské vzdělání je v ČR bohužel postavené tak, že praxe je většinou pomálu. Kdo chce být ve svém oboru opravdu dobrý, ten si musí praktické vzdělávání nějak doplňovat. Jednou z možností, kterou mají podnikatelé, manažeři a všichni další lidé pohybující se v této oblasti, je studium MBA.

Trend ze zahraničí, který má smysl celosvětově

Titul MBA k nám přišel ze zahraničí. Nejedná se o ekvivalent vysokoškolského titulu, spíše o něco navíc. Titul se uvádí za jménem a je uznávaný celosvětově. Pro některé je tedy výbornou bránou ke kariéře v zahraničí. Ocení ho i zaměstnanci firem s nadnárodním vedením. Ano, do studia MBA se nepouští pouze podnikatelé, ale i zaměstnanci. Častokrát jim pomůže posunout se výše v kariérním žebříčku.

Co říkají čísla? European School of Business & Management SE si nechala zpracovat studii mezi svými absolventy. Zjistilo se následující:

  • 98 % absolventů by studium MBA doporučilo dál,
  • 92 % absolventů uvádí, že studium jim pomohlo v kariérním posunu,
  • 84 % absolventů hodnotí kladně nové získané kontakty (osobní i pracovní).

Kariérní i osobnostní posun je tedy téměř zaručen. Při studiu se dozvíte spoustu nového, a co je hlavní, nabyté vědomosti budete moci hned aplikovat.

MBA se studuje při práci na příkladech z vlastního zaměstnání

Ke studiu se tradičně zapisují lidé ve věku 30-60 let. Je přímo nachystáno pro pracující, většina výuky probíhá online a v takovém čase, jaký si student vybere. Studuje totiž samostatně. Teoretické naučené věci se však ihned aplikují, a to na příkladech z reálné praxe, z té vaší. Získané vědomosti uplatňujete přímo ve svém zaměstnání.

Některé školy, jako zmíněná ESBM, navíc nabízí možnost specializovat se. Z volitelných modulů si vyberete podle toho, zda vás zajímá víc oblast financí, práva nebo třeba zdravotnictví. Možnosti jsou obrovské, u ESBM je na výběr z 20 specializací MBA. Pokud si chcete zlepšit postavení na trhu práce či prohloubit znalosti potřebné pro podnikání, podejte si přihlášku MBA ještě dnes. Začít studovat totiž můžete klidně hned.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.