Půjčky a úvěry

Letos utratíme dvakrát více, než kolik plánujeme

Rok od roku jsou Vánoce dražší a dražší. Za dárky utrácíme stále více a více, a to jenom díky tomu, že už nám měkké dárky nestačí. Bohužel toužíme po elektronice, která skutečně není zrovna nejlevnější. Navíc se letošní vánoční svátky prodraží i z toho důvodu, že vzrostla cena surovin, bez kterých bychom nemohli péct vánoční cukroví. Například takové máslo – jistě jste už zaregistrovali nesmyslně vysoké ceny této potraviny, která ještě donedávna byla v lednici každé domácnosti.

Letošní rok bude skutečně mnohem dražší, než se plánuje. Lidé se snaží nakupovat ve slevách, i přesto je však vánoční svátky letos vyjdou zhruba na dvojnásobek. Jak je to možné?

Kolik průměrně plánujeme koupit dárků svým blízkým?

Jelikož se blíží vánoční svátky, vzniká mnoho zajímavých analýz, které se právě zabývají tím, kolik jsme či nejsme ochotni utratit. Právě z těchto průzkumů vyplývá, že každý Čech plánuje koupit zhruba šest dárků s tím, že si myslí, že se vejdou do pěti tisíc korun. Nakonec to však podle všeho dopadne tak, že se vlezeme do třinácti tisíc korun.

Třináct tisíc korun – to je částka, kterou se nebojíme letos utratit za dárky. Je to obrovská suma – je to zhruba jedna minimální mzda. Co tedy dělají ti, kteří si tak moc nemohou dovolit utrácet?

Půjčky jako poslední záchrana?

Zoufalá situace si bohužel žádá zoufalé činy. Když nemáme na to, abychom svým blízkým pořídili to, co si přejí, raději si půjčíme. Záchranou jsou pro nás nebankovní půjčky, které jsou mnohem výhodnější než ty bankovní. Navíc si nemůžeme půjčit více, než několik desítek tisíc korun, což není částka, kterou bychom spláceli patnáct let.

Jak nakupovat levně?

Jestliže jste se letos odhodlali, že třináct tisíc za dárky skutečně nedáte, měli byste nakupovat ve slevách. Pomocníky budou pro vás cenové srovnávače, které vám poradí, kde koupíte dárek pro své blízké nejlevněji.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.