Půjčky a úvěry

Kdo vám půjčí i bez doložitelného příjmu?

Nedílnou součástí procesu schvalování půjčky je prověřování bonity. Můžete-li poskytovateli doložit výši přijmu, pravděpodobně nebudete mít při žádosti o úvěr žádný problém. Ale co si počít v opačném případě? Jedinou možnosti je tzv. půjčka bez doložení příjmu. V čem tkví její výhody a na co byste si naopak měli dát pozor?

Pro koho je půjčka bez příjmu určena?

Přízvisko „bez příjmu“ je v souvislosti s půjčkou poněkud zavádějící. O úvěr by rozhodně neměli žádat osoby, které nemají zdroj příjmu.

Produkt je určen pro spotřebitele, kteří z nějakého důvodu nemohou výši příjmu doložit. V praxi se může jednat například o osobu podnikající méně než jeden rok nebo člověka v zaměstnaneckém poměru, ale ve zkušební lhůtě.

Pokud pravidelný příjem nemáte, raději od svého záměru upusťte a pokuste se najít jiné řešení. I menší půjčky by vás mohla dostat do spirály dluhů, ze které se jen tak nevymotáte.

Půjčujte si u prověřených společností

V bance vám půjčku bez doložení příjmu nedají. Kde ano? V nebankovním sektoru působí společnosti, které poskytují menší částky (řádově tisíce až desítky tisíc korun) i bez nutnosti doložení příjmu.

K prověřeným nebankovním poskytovatelům patří například C Credit, která umožňuje vyřízení půjčky z pohodlí domova na www.pujcka-bez.cz. Můžete si takto půjčit 5 až 30 tisíc korun na dobu 6 až 30 měsíců.

Součástí nabídky je také nebankovní půjčka pro podnikatele. Tu ocení každý, kdo podniká teprve krátce, případně kvůli optimalizace daní nevykazuje dostatečně vysoký příjem.

Na co si dát pozor?

Rozhodnete-li se zažádat o půjčku, nikdy neplaťte poplatky předem. Bude-li je po vás poskytovatel vyžadovat, pravděpodobně jde o podvodníka. Zároveň si důkladně přečtěte smluvní podmínky a seznamte se se všemi náležitostmi. Například zmíněná firma C Credit poplatky předem nevyžaduje a její podmínky jsou naprosto transparentní.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.