Podnikání

Jak zabalit zásilku, aby nedošlo k poškození obsahu?

Počet odeslaných balíků vzrůstá obzvlášť, když se blíží vánoční svátky. Ovšem s rostoucím počtem balíků se některé společnosti snaží ušetřit čas při balení zásilek, kdy objednávka může dorazit špatně zabalená, nebo dokonce v poškozeném stavu. Přitom stačí dodržovat pár jednoduchých kroků a balíček dorazí naprosto v pořádku. Připravili jsme si pro vás několik praktických tipů, jak zásilku správně zabalit.

Zvolte vhodný obal, který bude zásilku chránit

Pokud zvolíte vhodný obal, snížíte tím pravděpodobnost, že dojde k případnému poškození. Nejčastěji se zásilky balí do kartonových krabic. Ovšem měly by existovat určité kritéria, kdy krabici lze znovu použít, a to v případě, že – krabice nenese žádné známky poškození či opotřebení, měla by být pevná, s pevnými rohy a samozřejmě bez děr. Ujistěte se, že spoje nejsou poškozené.

Zároveň by krabice neměla na povrchu obsahovat žádné označení, loga nebo štítky. Musí také mít dostatek místa, jak na předmět, tak i na výplňový materiál.

Výplňový materiál

Samozřejmě není nutností, ovšem pokud se jedná o zboží, které je křehké nebo by mohlo hrozit, že dojde k poškození, je na místě výplňový či fixační materiál zajistit. Jestliže do krabice vložíte více položek, je zapotřebí zabalit každou zvlášť. Křehké předměty raději umístěte doprostřed mezi ostatní balíky, aby při přepravě nedošlo k poškození položky.

Balík bezpečně uzavřete

Abyste předcházeli samovolnému otevření balíků, pečlivě je zalepte. Místo úzkých lepicích pásek, celofánových nebo krepových zvolte raději lepicí pásky, které jsou široké 5 cm a více. Ujistěte se, že jste zalepili všechny hrany a víka krabice, posléze můžete použít smršťovací folii, která se ideálně přizpůsobí jakémukoliv tvaru předmětu.

Balík správně označte

Přichází asi nejjednodušší část – označení zásilky, stačí dodržovat následující body. Označení se lepí pouze na horní či na boční stranu obalu. Štítek musí obsahovat doručovací adresu.

A kde seženete levné, a přitom kvalitní obalové materiály? Objednejte si je v eshopu Komplexmat.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.