Investice

Investice do zlata a stříbra v roce 2018? Rozhodně má smysl!

Co si počít s penězi, které se vám podařilo ušetřit a v dohledné době se je nechystáte za nic utratit? A pokud si pohráváte s myšlenkou na investici, bude se vám hodit následující tip. V prvé řadě se budete muset rozhodnout, zda si vyberete rizikovou investici s možností rychlého výdělku a značnou pravděpodobností ztráty vkladu, anebo vsadíte „na jistotu“ a vložíte svůj kapitál do něčeho, co si bude svou cenu držet i v době ekonomické krize. Preferujete druhou variantu? Pak se zaměřte na investiční zlato a stříbro.

Zlato a stříbro patří mezi nejoblíbenější investiční komodity. Již od nepaměti symbolizují uchovatele hodnot a slibuji stabilní výnosy. Ačkoliv je růst ceny drahých kovů spíše pozvolný, v minulosti došlo k situacím, kdy stoupaly vzhůru raketovou rychlostí. Oproti jiným komoditám totiž ceny rostou zároveň s inflací. V krátkodobém horizontu sice hodnota mírně kolísá, ale z dlouhodobého hlediska jde o nejjistější investici vůbec.

Slušné vyhlídky slibuje investiční stříbro

Měli byste své peníze investovat do zlata, nebo raději zvolit investiční stříbro? Obojí je dobrou volbou, nicméně stříbrné slitky a mince jsou v posledních letech o něco atraktivnější. Tomuto kovu navíc hraje do karet i to, že poptávka dlouhodobě převyšuje nabídku. Rozhodně jde o bezpečnou investici, které nebudete litovat.

Jsou lepší mince, nebo slitky?

Vaše další rozhodnutí bude souviset s formou investičních drahých kovů. Ty jsou nejčastěji k mání v podobě slitků a mincí či pamětních medailí. Výhodou mincí a pamětních medailí je sběratelská hodnota. Slitky mají pouze hodnotu drahých kovů. Od všech variant však můžete čekat velmi dobrou likviditu – bez problémů je kdykoliv prodáte a získáte zpět hotovost.

Náš tip: Nyní můžete investovat například do stříbrné mince drak  2 OZ 2018, která vyšla v limitované edici 8.888 kusů. Čínský drak symbolizuje bohatství, zdraví a prosperitu. Jednoznačně jde o perfektní kousek do sbírky

Obraťte se na profesionály

Bez ohledu na to, zda se nakonec rozhodnete pro zlato nebo stříbro v podobě slitků či mincí, poohlédněte se po investičních drahých kovech u prověřeného prodejce, který vám garantuje odpovídající kvalitu, výhodné ceny a kvalifikované poradenství. K uznávaným odborníkům u nás i na Slovensku patří AuPortal.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.