Investice

Investice do zlata 2021: Vše, co byste o něj měli vědět

Zřejmě nemá smysl zdůrazňovat, že pandemie koronaviru všem bez výjimky ukázala, jak se může život – prakticky ze dne na den – změnit. Spousta lidí přišla o práci a dodnes musí zápolit s nepříjemnou finanční situací. Jiní se na velkou změnu k horšímu teprve připravují. Není otázkou, zda se brzy dostaví ekonomická krize, ale jak drtivá bude. A co se bude dít s naspořenými penězi? Značnou část úspor spolkne inflace. Proto roste zájem o investici do zlata.

Zlato jako garance

Zlato bylo odjakživa vnímáno jako uchovatel hodnoty. Stát se může cokoliv, ale je velmi nepravděpodobné, že hodnota drahých kovů výrazně klesne a už se nevzpamatuje. Naopak má tendenci růst, a to poměrně rychle. Stačí se podívat na vývoj ceny za posledních několik let. Ke konci roku 2018 byla cena za jednu unci cca 1200 USD, nyní je to téměř 1900 USD, při čemž v roce 2020 překročila magickou hranici 2000 USD.

Ideální pro konzervativní investory

Bitcoin, akcie, dluhopisy – to je výčet nejoblíbenějších rizikových investic. Slibují vysoký výnos, ale zároveň u nich hrozí prodělek. Pro příznivce „jistých“ investic je zlato jako stvořené. Grady ukazují relativně stabilní vývoj bez obrovských výkyvů. Kdo nechce riskovat nepříjemné překvapení v podobě ztráty vkladu, bude s drahými kovy nadmíru spokojen.

Začít může každý a kdykoliv

Odkládáte investici do zlata na později, protože momentálně nemáte na účtu desítky či stovky tisíc korun, které byste mohli momentálně postrádat? Nepotřebujete je. S investováním můžete začít třeba hned – v nabídce Pražské mincovny a.s., kterou najdete na prazskamincovna.cz najdete bohatou nabídku investičního zlata v podobě zlatých slitků a mincí. Jednička na trhu umožňuje snadný a bezpečný nákup za nejvýhodnější ceny.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.