Bydlení

Dražby realit: Získejte nemovitý majetek levně!

Jak výhodně koupit nemovitost? Ať už je vašim záměrem investice nebo nové bydlení, upřete svou pozornost na dražby realit. Jde o poměrně oblíbený způsob pořízení nemovitého majetku a těší se oblibě veřejnosti především v posledních letech. Celý proces trvá relativně krátkou dobu a vy díky němu můžete ušetřit až polovinu běžné ceny. V následujících řádcích vám prozradíme ty nejpodstatnější věci, které byste měli o dražbách nemovitostí vědět.

Co bývá předmětem dražby realit?

V rámci dražby nemovitosti můžete levně získat byt, dům, stavební parcelu nebo třeba komerční objekt. Pokud vás hlodá svědomí a přijde vám nemorální pořízení nemovitosti od někoho, kdo o ni přišel kvůli dluhům, začněte uvažovat pragmaticky. Výhodnější a rychlejší alternativa neexistuje a budete-li mít štěstí, ušetříte spoustu peněz. Dražba nemovitostí je naprosto transparentní a v dokumentaci příslušné položky najdete veškeré důležité informace.

Jak je to s cenou?

Zmínili jsme, že je možné vydražit nemovitost i za polovinu odhadní ceny. Takového výsledku bohužel nedosáhnete vždy. V prvním kole dražby začíná ceny na dvou třetinách tržní ceny a pouze v případě, že se neobjeví žádný zájemce, postupuje nemovitost do dalšího kola a začíná se dražit za polovinu. Přesto jde o velmi výhodnou transakci.

Podívejte se na dražené nemovitosti online

Co se týče samotné dražby, probíhá s přímou účastí i elektronicky online. Položky, které se v příští dražbě objeví, jsou k vidění online, například na www.exekuce-ova.cz (oficiální portál Exekutorského úřadu Ostrava). Nechybí údaje o nemovitosti, vyvolávací cena, znalecký posudek, list vlastnictví, výše dražební jistoty a detailní fotografie.

Je dobré zkontrolovat nemovitost osobně ještě předtím, než se vydáte na dražbu. Fotografie jsou někdy přeci jen mírně zavádějící.

Ale jak dražba probíhá a na co byste se měli připravit? Odpovědi se dozvíte na tématickém webu www.drazby-realit.eu.

Štítky

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tipy pro vás

Podnikový informační systém Money S4 vám pomůže v efektivním řízení vaší společnosti.

Tip na profesionální HR systém pro řízení lidských zdrojů. Mějte mzdy a personalistiku pod kontrolou!